دوره ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

به گزارش وبلاگ توصیه های بوتاکس برخی از افراد برای از بین بردن چین و چروک های پوست اقدام به انجام بوتاکس می نمایند و با ان اقدام چین و چروک های صورت خود را از بین می برند و فرد ر چندی سال جوانتر خواهند نمود.اما در این بین برخی افراد در ارتباط با ماندگاری بوتاکس سوالاتی دارند که در این مقاله به این سوالات پاسخ داده خواهد شد.

ماندگاری بوتاکس به سه عامل بستگی دارد:

  • طبیعت بدن افراد. اگر دقت کرده باشید، برخی افراد زیادتر غذا میخورند ولی باندازه فرد دیگری که کمتر میخورد چاق نمیشوند. در اصل متابولیسم یعنی سوخت و ساز آنها بیشتر و در نتیجه افزایش وزن کمتری دارند. همین مسئله در مورد بسیاری از داروها از جمله بوتاکس هم صادق بوده وزودتر از بدن پاک میشوند. نکته دیگر به میزان فعالیت بدنی افراد برمیگردد. مشاهده شده که مدت اثر بوتاکس در افرادی که ورزش سنگین مثل بدنسازی انجام میدهند کوتاهتر میشود.
  • نوع بوتاکس بوتاکس ماده ای بسیار حساس با تکنولوژی ساخت پیشرفته است و کوچکترین خطا در ساخت و نگهداری وانتقال آن موجب کم اثر شدنش میشود. بطور مثال بیشتر انواع این دارو باید در دمای بسیار پایین نگهداری و حمل و نقل شود که سهل انگاری در این مورد حتی میتواند باعث بی اثری آن شود. نوع این ماده هم در زمان اثرش بسیار مهم است.
  • شاید مهمتر از هر عاملی در ماندگاری بوتاکس نحوه آماده سازی و تزریق آن میباشد. با توجه به حساسیت زیاد آن حتی طریقه کشیدنش به سرنگ هم تأثیر گذار است. محل و میزان تزریق از اهمیت ویژهای برخوردار است. چنانچه بوتاکس در محل صحیح تزریق نگردد، مثلٱ خیلی سطحی و یا بیش از اندازه عمقی باشد علاوه بر کم اثر شدنش، ماندگاری آن هم کم میشود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

با تشکر مدیریت وبلاگ توصیه های بوتاکس.

منبع: سایت دکتر شیرازی